Jeigu jums kyla šis klausimas, manau, jog versle esate jau kurį laiką, kadangi pradedantiesiems šis klausimas paprastai retai iškyla arba retai atsiranda galimybės prisijungti/ vykdyti keletą veiklų.

Šis klausimas neramina daugelį ir nemažai patyrusių verslininkų pasisako už arba prieš daugelį veiklų vykdymą vienu metu. Nemaža dalis sako, jog reikia koncentruotis į vieną veiklą, kita dalis mini, jog protinga yra diversifikuoti veiklas ir pajamų šaltinius, taip mažinant riziką, juolab, jog statistika visiems žinoma, kad 9 iš 10 verslų žlunga.

Tad ką daryti?

Atsakymas labai paprastas – vienos taisyklės nėra ir viskas priklauso nuo jūsų asmenybės būdo.

Pasidalinsiu asmenine patirtimi – verslo pradžioje vykdžiau vieną veiklą, po kelių metų veiklų padaugėjo iki 4, tuomet išsekau, ko pasekoje susidėjau su netinkamu partneriu, patyriau nemažus nuostolius (dabar tai laikau kvailumo mokesčiu 🙂 ), tad išpardaviau didžiąją dalį verslų ir likau su viena veikla. Metus dirbau ties ja, tačiau po kurio laiko vėlgi pasidarė per sunku save riboti ir laikyti nepradedant kitų, įdomių, projektų ir verslų, tad po metų, po truputi vėlgi pradėjau didinti veiklų kiekį ir tai tęsiasi iki šiol. Tiesa, kai šiuo metu veiklų kiekis artėja link 10, taip pat, atsiranda energijos trūkumas ir prasideda svarstymai ar tai yra gerai, tačiau energijos atstatymui yra būtinas tinkamas poilsis, maistas, sportas bei vitaminai. Pradėjus to laikytis, energijos lygis po truputi stabilizuojasi ir į savaitės pabaigą tokių nuosmukių nebejaučiama.

Taip pat, dalis veiklų yra visiškai priešingos, tai padeda taip pat, truputi „pailsėti“, kadangi didžioji dalis verslų yra paslaugų sektoriaus bei siejasi su bendravimu su žmonėmis, dalis veiklų yra iš web sprendimų sektoriaus, tai šiek tiek mažiau turi sąlyčio su žmonėmis, tačiau klientai bet kuriuo atveju yra žmonės ir verslai, tad komunikacija su jais niekur nedingusi ir dalis veiklų yra iš žemės ūkio sektoriaus – tai jau visiška priešingybė, ką darau didžiąją laiko dalį, t.y. fizinis darbas, kurio metu galima pailsėti nuo protinio ir psichologinės įtampos ir atvirkščiai, dirbant biure kūnas gali pailsėti nuo fizinio darbo.

Tad išdėstant ką veikiu, veiklos būtų šios:

1. Skambučių centras – Fogosales.com (B2B paslaugų sektorius)

2. B2B paslaugų klasteris ir virtualaus biuro paslaugos – B2Bpaslaugos.lt (B2B paslaugų sektorius)

3. Konsultacijos, mokymai ir verslo interesų atstovavimas – Pkconsulting.lt (B2B paslaugų ir edukacijos sektoriai)

4. Žemės ūkio NT skelbimų portalas – Zukis.lt (Web sprendimai)

5. Visų kategorijų žemės ūkio skelbimų portalas – Viskasukiui.lt (Web sprendimai)

6. Šparagų (smidrų) auginimas – klimuukis.lt (agro sektorius), taip pat ir dukterinės veiklos

6.1. Kalifornijos sliekų auginimas, biohumuso ir produktų iš jo gamyba – ekohumus.lt (agro sektorius)

6.2. Veislinių ir mėsinių triušių auginimas – triusynas.lt (agro sektorius)

7. Tarpininkavimas padedant užsisakyti ir atsisiųsti prekes iš Kinijos – exportbaltai.com (paslaugų/ prekybos sektoriai)

7.1. Saulės elektrinių elementų tiekimas į Lietuvą – exportbaltai.com

Taip pat, visos veiklos yra formuojamos į vieną holdingą – Klimascapital.com, dėl paprastesnio valdymo ir resursų paskirstymo. Be visa ko, Klimascapital yra atviras diskusijom su investuotojais, dėl kapitalo pritraukimo ir spartesnės verslų plėtros bei naujų galimybių įgyvendinimo.

Tad ką esu supratęs vystant ne vieną veiklą ir kodėl tai darau:

1. Dažnai girdžiu iš žmonių, kad „neturiu laiko“ – man tai yra keista, kadangi aš laiko turiu, nors ir dirbu ties nemažai veiklų, o taip pat, atrandu ir parašinėjimams ( ką darau ir dabar 🙂 ) svarbiausia yra turėti aiškią dienotvarkę, pvz. pirmadienis – penktadienis (8-18h) skirti visiems darbams, kurie nesusija su ūkiu, nuo 6h iki 7h rytais skirti ūkiui bei vakarai nuo 18 iki 19h skirti ūkiui, vėliau laikas skirtas tik šeimai, šeštadieniai skirti ūkiui, sekmadieniai skirti tik šeimai.

2. Savirealizacija ir kūryba – tai man yra svarbiausi elementai kuriant ir vystant verslą, ko pasekoje neberiboju savęs, ties veiklų kiekiu. Taip pat, šie elementai man yra pagrindinė motyvacija, kodėl darau tai ką darau. Pinigai yra įrankis, kurio dėka galima atrakinti stambesnius kūrybos klodus.

3. Ar pavargstu – be abejonės, tačiau ir mėgstu tai ką darau, o tai ir yra atsakymas dėl ko darau tai ką darau.

Tad tikiuosi, kad bent truputi padėjau apsvarstyti jūsų prioritetus ir galbūt beskaitant atėjo atsakymas ir jums į šį klausimą ar vykdyti vieną veiklą ar kelias 🙂

Parašykite komentarą